Details of the UEFA EURO 2020 final tournament match schedule have been confirmed following the draw in Bucharest.

Group A (Rome/Baku): Turkey, Italy (hosts), Wales, Switzerland Group B (Copenhagen/St Petersburg): Denmark (hosts), Finland, Belgium, Russia (hosts)Group C (Amsterdam/Bucharest): Netherlands (hosts), Ukraine, Austria, Play-off winner D or AGroup D (London/Glasgow): England (hosts), Croatia, Play-off winner C, Czech RepublicGroup E (Bilbao/Dublin): Spain (hosts), Sweden, Poland, Play-off winner BGroup F (Munich/Budapest): Play-off winner A or D, Portugal (holders), France, Germany (hosts)



Saturday 13 JuneGroup A: Wales v Switzerland (15:00, Baku)Group B: Denmark v Finland (18:00, Copenhagen)Group B: Belgium v Russia (21:00, St Petersburg)

Sunday 14 JuneGroup D: England v Croatia (15:00, Wembley)Group C: Austria v Play-off winner D or A (18:00, Bucharest)Group C: Netherlands v Ukraine (21:00, Amsterdam)

Monday 15 JuneGroup D: Play-off winner C v Czech Republic (15:00, Glasgow)Group E: Poland v Play-off winner B (18:00, Dublin)Group E: Spain v Sweden (21:00, Bilbao)

Tuesday 16 JuneGroup F: Play-off winner A or D v Portugal (18:00, Budapest)Group F: France v Germany (21:00, Munich)

Wednesday 17 JuneGroup B: Finland v Russia (15:00, St Petersburg)Group A: Turkey v Wales (18:00, Baku)Group A: Italy v Switzerland (21:00, Rome)

Thursday 18 JuneGroup C: Ukraine v Play-off winner D or A (15:00, Bucharest)Group B: Denmark v Belgium (18:00, Copenhagen)Group C: Netherlands v Austria (21:00, Amsterdam)

Friday 19 JuneGroup E: Sweden v Play-off winner B (15:00, Dublin)Group D: Croatia v Czech Republic (18:00, Glasgow)Group D: England v Play-off winner C (21:00, London)

Saturday 20 JuneGroup F: Play-off winner A or D v France (15:00, Budapest)Group F: Portugal v Germany (18:00, Munich)Group E: Spain v Poland (21:00, Bilbao)

Monday 22 JuneGroup C: Play-off winner D or A v Netherlands (18:00, Amsterdam)Group C: Ukraine v Austria (18:00, Bucharest)Group B: Russia v Denmark (21:00, Copenhagen)Group B: Finland v Belgium (21:00, St Petersburg)

Tuesday 23 JuneGroup D: Czech Republic v England (21:00, London)Group D: Croatia v Play-off winner C (21:00, Glasgow)

Wednesday 24 JuneGroup E: Play-off winner B v Spain (18:00, Bilbao)Group E: Sweden v Poland (18:00, Dublin)Group F: Germany v Play-off winner A or D (21:00, Munich)Group F: Portugal v France (21:00, Budapest)

12m Street Light Pole

Friday 3 JulyQF1: Winner 6 v Winner 5 (18:00, Saint Petersburg)QF2: Winner 4 v Winner 2 (21:00, Munich)Saturday 4 JulyQF3: Winner 3 v Winner 1 (18:00, Baku)QF4: Winner 8 v Winner 7 (21:00, Rome)

Tuesday 7 JulySF1: Winner QF2 v Winner QF1 (21:00, London)Wednesday 8 JulySF2: Winner QF4 v Winner QF3 (21:00, London)

The UEFA word, the UEFA logo and all marks related to UEFA competitions, are protected by trademarks and/or copyright of UEFA. No use for commercial purposes may be made of such trademarks. Use of UEFA.com signifies your agreement to the Terms and Conditions and Privacy Policy.

LED Sports Light, LED Stadium Light, LED High Mast Light - Green Inova,https://www.greeninovaled.com/